Szkoły zaawansowanej produkcji i akademie nauk o zdrowiu w hrabstwie Harnett rozwijają się pomimo huraganu i pandemii

Data opublikowania:

Job Shadowing, staże, spółdzielnie i praktyki zawodowe wraz z powiązanymi zajęciami w klasie pozwalają uczestnikom programu zdobywać stopnie naukowe, dyplomy i certyfikaty, jednocześnie ucząc się zawodu wymagającego wysokich kwalifikacji. Pracodawcy zyskują bazę lojalnych, wykwalifikowanych pracowników, zwiększają produktywność i poprawiają wyniki finansowe.

Szkoły hrabstwa Harnett, we współpracy z Central Carolina Community College, są siedzibą Akademii Zaawansowanej Produkcji i Akademii Nauk o Zdrowiu. W kwietniu 2018 r. zarząd Golden LEAF przyznał szkołom hrabstwa Harnett kwotę $400 000 na wsparcie obu akademii poprzez renowację i rozbudowę sal lekcyjnych, a także dodanie sprzętu i zasobów w celu wspierania świadomości zawodowej i pomocy w szkoleniu przyszłej siły roboczej.

„Szkoła średnia Triton, w której rozbudowywano spawalnię, została zniszczona przez huragan, a budowa uległa znacznym opóźnieniom” – powiedział Justin Wilkinson, dyrektor ds. edukacji zawodowej i technicznej w szkołach hrabstwa Harnett.

Budowa została ukończona pod koniec grudnia 2019 r., zaledwie kilka miesięcy przed pandemią COVID-19.

„Z powodu COVID-19 szkoły hrabstwa Harnett zakończyły nauczanie stacjonarne w połowie marca 2020 r.” – powiedział Wilkinson. „Ponieważ uczniowie nie mogli korzystać ze sprzętu i zasobów dydaktycznych ani nauczycieli w budynku, wstrzymaliśmy się z zakupami do czasu powrotu uczniów i nauczycieli”.

Zajęcia bezpośrednie zostały wznowione 28 września 2020 r. w szkołach hrabstwa Harnett.

„W końcu finalizujemy zakupy i przekazujemy naszym studentom nowy sprzęt i technologię” – powiedział Wilkinson. „Nasze główne wnioski z tych doświadczeń to elastyczność i wytrwałość. Z punktu widzenia przywództwa, zdajemy sobie sprawę, że nie możemy kontrolować pogody ani pandemii, ale mamy kontrolę nad tym, jak reagujemy i planami, które wdrożyliśmy, aby służyć naszym uczniom po ich powrocie”.

Wilkinson wyraża uznanie dla oddanych instruktorów w klasie oraz wskazówek i wsparcia ze strony przywódców okręgu. Projekt jest wynikiem strategicznego partnerstwa pomiędzy szkołami, uczelniami lokalnymi, przemysłem i fundatorami.

„Akademie powstały w odpowiedzi na potrzeby rozwoju siły roboczej lokalnego przemysłu” – powiedział Wilkinson. „Finansowanie w ramach programu Golden LEAF znacznie zwiększyło liczbę studentów, których mogliśmy obsłużyć, i znacznie skróciło harmonogram wprowadzania ulepszeń. Dzięki regularnemu finansowaniu kształcenia technicznego w ramach kariery zawodowej moglibyśmy wprowadzić pewne ulepszenia, ale nigdy na taką skalę i tak szybko”.

Do tej pory 293 studentów wzięło udział w szkoleniach w miejscu pracy, 347 studentów uzyskało referencje od strony trzeciej, a 2130 studentów ukończyło i uzyskało punkty w kursach z zakresu mechaniki rolnictwa I i II, zaawansowanego spawania, produkcji metali I i II, zdrowia Kursy dotyczące relacji w zespole, nauk o zdrowiu I i II lub technika farmacji.

„Nasze udoskonalenia doprowadziły do stworzenia potoku łączącego nasze programy CTE z tymi obszarami programowymi na poziomie szkół wyższych” – powiedział Wilkinson. „Uczniowie mają autentyczne doświadczenia ze szkoły średniej, które mogą bezpośrednio odnosić się do programów w naszej partnerskiej uczelni. Instruktorzy z Community College mogą ukierunkować swoje wysiłki rekrutacyjne w naszych szkołach średnich na te konkretne obszary programu, aby znaleźć wykwalifikowanych i zmotywowanych uczniów”.

Uczelnie te posiadają już absolwentów zatrudnionych na swoim kierunku studiów.

„Około 30 uczniów zatrudnionych w dziedzinach nauk o zdrowiu, produkcji, spawalnictwa i/lub produkcji, którzy od roku 2019 przeszli kursy mechaniki rolniczej, produkcji metali i nauk o zdrowiu w szkołach hrabstwa Harnett” – powiedziała Lindsey Spivey Hardee , koordynatorka ds. przejścia od szkoły do kariery w szkołach hrabstwa Harnett.

„Jako rozwijający się system szkół hrabstwa wiejskiego Fundacja Golden LEAF umożliwiła nam oferowanie uczniom hrabstwa Harnett instrukcji dotyczących zmiany ścieżki kariery na poziomie niemożliwym przy obecnych ograniczeniach finansowych” – powiedział Wilkinson.