Producent wyrobów medycznych EG-GILERO dodaje 60 miejsc pracy w Pittsboro dzięki rozbudowie o wartości $4 mln

Data opublikowania:

2 kwietnia 2019 r

Producent wyrobów medycznych EG-GILERO dodaje 60 miejsc pracy w Pittsboro dzięki rozbudowie o wartości $4 mln

PITTSBORO, Karolina Północna – EG-GILERO, producent urządzeń medycznych z siedzibą w Morrisville, ogłosił niedawno plany inwestycji ponad $4 miliony i utwórz 60 miejsc pracy w Hrabstwo Chatham, co będzie jego trzecia lokalizacja w Karolinie Północnej. EG-GILERO przejmie powierzchnię przemysłową o powierzchni 40 000 stóp kwadratowych w centrum Pittsboro, aby pomieścić produkcję i miejsce do pracy dla pracowników.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością rozszerzenia naszego zasięgu produkcyjnego i nazwaniem centrum Pittsboro naszą nową dzielnicą” – powiedział Ted Mosler, prezes i dyrektor ds. technologii w EG-GILERO.

„Mieszkańcy i pracownicy hrabstw Pittsboro i Chatham byli dla nas bardzo gościnni i nie możemy się doczekać, aż przez wiele lat będziemy dobrymi sąsiadami. Dla EG-GILERO i naszych klientów Pittsboro to ukryty klejnot; ale wraz z oczekiwanym rozwojem tego obszaru wiele innych osób zda sobie sprawę z uroku i korzyści, jakie Pittsboro ma do zaoferowania – tak jak my”.

EG-GILERO, zintegrowany pionowo producent kontraktowy, poinformował, że planuje zatrudnić inżynierów, techników laboratoryjnych, operatorów i inne osoby wspierające w zakładzie produkcyjnym. Wynagrodzenia będą się różnić w zależności od stanowiska, ale średnio wyniosą $44 317, czyli więcej niż średnia w hrabstwie Chatham wynosząca $36 731.

Założona w 2002 roku firma EG-GILERO projektuje, rozwija i produkuje produkty dla rynków wyrobów medycznych i urządzeń do podawania leków.

„Dzięki ekspansji na hrabstwo Chatham firma EG-GILERO może skorzystać z silnych talentów, zasobów edukacyjnych i innych korzyści konkurencyjnych, jakie region Research Triangle oferuje firmom z branży nauk przyrodniczych” – powiedziała Alyssa Byrd, prezes Chatham Economic Development Corporation (EDC). „Znaleźli wyjątkową okazję w Pittsboro i nie możemy się doczekać dalszej współpracy z nimi podczas otwierania nowego obiektu”.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że firma EG-GILERO wybrała hrabstwo Chatham na miejsce planowanej rozbudowy, a w szczególności fakt, że wybrała istniejący, słabo wykorzystywany obiekt w centrum Pittsboro” – powiedział Mike Dasher, komisarz hrabstwa Chatham. „Ten projekt doskonale wpisuje się w Plan Chatham, długoterminowy, kompleksowy plan hrabstwa, który kieruje większym wzrostem i rozwojem gospodarczym w naszych gminach. Zarząd bardzo docenia Alyssę i pracę EDC mającą na celu przyciągnięcie EG-GILERO do hrabstwa Chatham”.

Ekspansja EG-GILERO na obszar hrabstwa Chatham będzie częściowo ułatwiona dzięki umowie motywacyjnej dotyczącej rozwoju gospodarczego zatwierdzonej na posiedzeniu Rady Komisarzy hrabstwa Chatham w dniu 18 marca 2019 r. Pięcioletnia umowa uwzględnia nowe wpływy podatkowe generowane zarówno w wyniku ulepszeń nieruchomości, jak i majątku osobistego oraz zezwala na potencjalne przyznawanie dotacji w oparciu o część podatku od nieruchomości. Wypłata dotacji następuje wyłącznie wtedy, gdy firma zweryfikowała realizację swoich celów w zakresie inwestycji i tworzenia miejsc pracy.

„EG-GILERO zapewnia naszym mieszkańcom nowe miejsca pracy i możliwości oraz ożywia rzadko wykorzystywaną nieruchomość w korytarzu śródmieścia. To dobra szansa na rozwój gospodarczy, która wzmacnia nasze miasto” – powiedziała burmistrz Pittsboro Cindy Perry.

Dowiedz się więcej o hrabstwie Chatham