Region Trójkąta

Witamy w Karolinie Północnej i regionie Trójkąta Badawczego

Research Triangle Regional Partnership (RTRP) jest amerykańską organizacją rozwoju gospodarczego, która pomaga w skorzystaniu z możliwości rozwoju w ramach tzw. Trójkąta Badawczego, największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych.

Strategicznie usytuowany w połowie drogi między Miami a Nowym Jorkiem, region Trójkąta Badawczego zapewnia przedsiębiorcom najlepszy dostęp do amerykańskiego rynku.

Kliknij, aby pobrać profil regionalny Research Triangle:

 

 

Co odwiedzający myślą o regionie Trójkąta Badawczego?

Przedstawiciele RTRP są dumnymi ambasadorami Trójkąta Badawczego, pomagającymi przedsiębiorstwom i innym organizacjom w pełnym wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez ten niesamowity region. Trójkąt Badawczy to: niesamowity dostęp do talentów z 17 szkół wyższych, konkurencyjne koszty utrzymania, sprzyjający klimat gospodarczy, świetna infrastruktura i bardzo wysoka jakość życia.

Naszym głównym celem jest promowanie regionu wśród odbiorców zewnętrznych. Chcemy, aby dowiedzieli się dlaczego region Trójkąta Badawczego jest najlepszym miejscem do życia i prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdź co o regionie mówią osoby, które korzystają już z jego możliwości.

Region w skrócie

2,000,000

Mieszkańcy

7,000+

Firmy

700+

Firmy międzynarodowe

76

Ludzie przeprowadzają się tu każdego dnia.

Skąd wzięła się nazwa "Trójkąt Badawczy"?

Nazwa “Trójkąt Badawczy” wywodzi się od największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych - “Research Triangle Park”. Na jego terenie, w odległości zaledwie kilku minut samochodem, znajdują się trzy prestiżowe uniwersytety: Duke University, North Carolina State University i University of North Carolina Chapel Hill.

Różnorodny ekosystem biznesowy

Region Trójkąta Badawczego to rozbudowany ekosystem biznesowy, w którym działa ponad 7 tysięcy firm z różnych branż. Wiele z nich wykorzystuje zaawansowane technologie z dziedzin takich jak agtech, cleantech czy life science.

Research Triangle Park

Region Trójkąta Badawczego jest znany na całym świecie jako siedziba Research Triangle Park (RTP), największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych. W RTP znajdują się siedziby takich firm jak IBM, Syngenta, BASF i Cisco. Park jest głównym motorem rozwoju gospodarczego całego regionu, przyciągając talenty z całego świata i wspierając nawiązywanie współpracy napędzającej tworzenie innowacji.

  • 50 000 tysięcy pracowników
  • 28 km2
  • 250+ firm
  • 300 milionów dolarów rocznie na działania R&D

Wykształceni pracownicy

W regionie Trójkąta Badawczego znajduje się 17 szkół wyższych (uniwersytetów i college’ów), które regularnie wypuszczają na rynek świetnie wykształconych pracowników odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw z różnych branż.

  • 176 tysięcy studentów
  • 42 tysiące absolwentów rocznie
  • 47% osób w regionie posiada co najmniej tytuł licencjata
  • 4 miejsce w USA pod względem liczby osób z tytułem doktora
  • 3 987 stopni doktora przyznanych w 2017

Dogodne położenie geograficzne

Region Trójkąta Badawczego jest położony niemal idealnie w połowie drogi między Nowym Jorkiem i Miami. Wygodny transport - zarówno na poziomie regionalnym, jak i międzypaństwowym - jest możliwy dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Raleigh-Durham, sześciu regionalnym lotniskom i dwóm portom.

Międzynarodowy Port Lotniczy Raleigh-Durham

400+ lotów dziennie

65+ bezpośrednich połączeń lotniczych

7 bezpośrednich lotów międzynarodowych:

Cancun, Londyn, Montego Bay, Paryż, Punta Cana, Toronto i Montreal

 

Sześć regionalnych portów lotniczych

Triangle North Executive Airport (hrabstwo Franklin)

Henderson Oxford Airport (hrabstwo Granville)

Johnston Regional Airport (hrabstwo Johnston)

Raleigh Executive Jetport (hrabstwo Lee)

Person County Airport (hrabstwo Person)

Rocky Mount- Wilson Regional Airport (hrabstwo Wilson)

Autostrady

Przez region Trójkąta Badawczego przebiegają trzy główne autostrady międzystanowe: I95, I85 i I40.

 

 

 

 

 

 

 

Kolej

W regionie działa dwóch dużych amerykańskich przewoźników kolejowych, CSXNorfolk Southern, którzy świadczą usługi przewozu towarowego.

 

 

Porty

Port de Wilmington i Port de Morehead City, znajdują się w odległości niecałych trzech godzin jazdy samochodem. W sąsiednich stanach znajdują się też inne duże porty – Norfolk International w Wirginii oraz Charleston w Karolinie Południowej.

Counties

Get to know the counties that make up the Research Triangle Region.

All Counties