Witamy w Karolinie Północnej i regionie Trójkąta Badawczego

Strategicznie usytuowany w połowie drogi między Miami a Nowym Jorkiem, region Trójkąta Badawczego zapewnia przedsiębiorcom najlepszy dostęp do amerykańskiego rynku.

Research Triangle Regional Partnership (RTRP) jest amerykańską organizacją rozwoju gospodarczego, która pomaga w skorzystaniu z możliwości rozwoju w ramach tzw. Trójkąta Badawczego, największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych.

Our Counties

Map of member counties in the Research Triangle Region.

Region w skrócie

2,000,000 Mieszkańcy
7,000+ Firmy
700+ Firmy międzynarodowe
76 Ludzie przeprowadzają się tu każdego dnia

Co odwiedzający myślą o regionie Trójkąta Badawczego?

Przedstawiciele RTRP są dumnymi ambasadorami Trójkąta Badawczego, pomagającymi przedsiębiorstwom i innym organizacjom w pełnym wykorzystaniu możliwości stwarzanych przez ten niesamowity region. Trójkąt Badawczy to: niesamowity dostęp do talentów z 17 szkół wyższych, konkurencyjne koszty utrzymania, sprzyjający klimat gospodarczy, świetna infrastruktura i bardzo wysoka jakość życia.

Naszym głównym celem jest promowanie regionu wśród odbiorców zewnętrznych. Chcemy, aby dowiedzieli się dlaczego region Trójkąta Badawczego jest najlepszym miejscem do życia i prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdź co o regionie mówią osoby, które korzystają już z jego możliwości.

Kliknij, aby pobrać profil regionalny Research Triangle

Skąd wzięła się nazwa "Trójkąt Badawczy"?

Nazwa “Trójkąt Badawczy” wywodzi się od największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych - “Research Triangle Park”. Na jego terenie, w odległości zaledwie kilku minut samochodem, znajdują się trzy prestiżowe uniwersytety: Duke University, North Carolina State University i University of North Carolina Chapel Hill.

A regional map highlighting the three colleges which make up The Triangle of North Carolina. NC State in Raleigh, Duke in Durham, and UNC in Chapel Hill.

Różnorodny ekosystem biznesowy

Region Trójkąta Badawczego to rozbudowany ekosystem biznesowy, w którym działa ponad 7 tysięcy firm z różnych branż. Wiele z nich wykorzystuje zaawansowane technologie z dziedzin takich jak agtech, cleantech czy life science.

Screen Shot 2019-05-21 at 3.17.23 PM

Porównania regionalne

Research Triangle Park

Region Trójkąta Badawczego jest znany na całym świecie jako siedziba Research Triangle Park (RTP), największego parku badawczego w Stanach Zjednoczonych. W RTP znajdują się siedziby takich firm jak IBM, Syngenta, BASF i Cisco. Park jest głównym motorem rozwoju gospodarczego całego regionu, przyciągając talenty z całego świata i wspierając nawiązywanie współpracy napędzającej tworzenie innowacji.

 • 50 000 tysięcy pracowników
 • 28 km2
 • 250+ firm
 • 300 milionów dolarów rocznie na działania R&D
A wide aerial view of RTP with various facilities below.

Wykształceni pracownicy

W regionie Trójkąta Badawczego znajduje się 17 szkół wyższych (uniwersytetów i college’ów), które regularnie wypuszczają na rynek świetnie wykształconych pracowników odpowiadających na potrzeby przedsiębiorstw z różnych branż.

 • 176 tysięcy studentów
 • 42 tysiące absolwentów rocznie
 • 47% osób w regionie posiada co najmniej tytuł licencjata
 • 4 miejsce w USA pod względem liczby osób z tytułem doktora
 • 3 987 stopni doktora przyznanych w 2017
NC State students in red graduation attire in mid-celebration! They are cheering and yelling in a crowd.

Dogodne położenie geograficzne

Region Trójkąta Badawczego jest położony niemal idealnie w połowie drogi między Nowym Jorkiem i Miami. Wygodny transport - zarówno na poziomie regionalnym, jak i międzypaństwowym - jest możliwy dzięki Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu Raleigh-Durham, sześciu regionalnym lotniskiem i dwóm portom.

RTAC Connectivitey Updated copy

Międzynarodowy Port Lotniczy Raleigh-Durham

 • 400+ lotów dziennie
 • 65+ bezpośrednich połączeń lotniczych
 • 7 bezpośrednich lotów międzynarodowych:
  • Cancun, Londyn, Montego Bay, Paryż, Punta Cana, Toronto i Montreal
Delta RDU
Franklin County airport 5

Sześć regionalnych portów lotniczych

Autostrady

 • Przez region Trójkąta Badawczego przebiegają trzy główne autostrady międzystanowe: I95, I85 i I40.
RTA-2027-highway-network-map-768x587
Freight train chugging along on a sunny afternoon.

Kolej

W regionie działa dwóch dużych amerykańskich przewoźników kolejowych, CSX i Norfolk Southern, którzy świadczą usługi przewozu towarowego.

Porty

ports-768x432